Akce školy

Sexuální výchova (2)

Ve dnech 15. 5. – 18. 5. 2017 proběhl pro žáky 8. ročníků velmi oblíbený a tolik očekávaný sexuální pobyt. Během dvou dnů se žáci dozvěděli mnoho informací ze sexuální výchovy, seznámili se s nejčastějšími pohlavními nemocemi, dozvěděli se o úchylkách a v neposlední řadě si zkusili praktický nácvik nasazování kondomu. Dobrá nálada a pohodová atmosféra přispěly  ke zdárnému průběhu celé akce.

Fotogalerie

Zdravý životní styl – 7. B (2)

Dny od 20. 4. – 21. 4. byly pro nás neobvyklé. Nemuseli jsme se učit, čekal nás totiž program „Zdravý životní styl.“ Všichni jsme byli nedočkaví, neboť jsme nevěděli, co nás čeká.

Fotogalerie

Číst dál: Zdravý životní styl – 7. B (2)

Exkurze žáků 9. tříd, Osvětim – Krakov

Osvětim – Krakov

Kvůli těmto dvěma cílům nikomu nevadilo ani brzké ranní vstávání. V 5.30 hod. odjížděly oba deváté ročníky s vyučujícími dějepisu i panem průvodcem směr Polsko.

Na hranicích nás čekala podrobná kontrola dokladů. Po cestě do Osvětimi nás pan průvodce seznámil s polskými reáliemi i mnoha slůvky, která jsme dosud neznali a která by se nám mohla hodit.
V Osvětimi na nás už čekal spolužák Karel a prohlídka Muzea holocaustu. Výklad obou průvodců byl maximálně vyčerpávající, takže jsme nedokázali mít ani dotazy, přestože i tuto možnost nám průvodci nabídli. Kytici na památku všech obětí jsme položili u zdi smrti v první části tábora, v Auschwitz. Pak nás čekala ještě prohlídka Birkenau. Krátce po poledni jsme Osvětim opouštěli každý s různými pocity.

Zato příjezd do Krakova a slunečná obloha nám zvěstovaly krásný zbytek dne. Výklad pana průvodce byl opět poutavý i pro ty, které historie až tak nezajímá. Navštívili jsme nejvýznamnější památky města – královský hrad Wawel tyčící se nad řekou Vislou, Jagelonskou univerzitu, Rynek Glowny i Sukienice. Poté jsme si pořídili místní dobroty a suvenýry a za tmy se vrátili k naší škole. Byli jsme velice spokojení, vzdělaní a unavení informacemi a určitě doporučujeme exkurzi i mladším spolužákům.

Za 9. A a 9. B Mgr. Sylva Šuláková, asistentka pedagoga.

Fotky z akce :)

Další informace